Zwiedzamy tatrzańską chatę

Kto marzy o domku w górach? Ja bardzo, ale na razie jestem na etapie planowania jedynie wyjazdu w góry :).
W końcu mróz, śnieg i gorąca herbata wypita w góralskiej chacie to kwintesencja polskiej zimy! A takiej w tym roku jak na lekarstwo.

Przenieśmy się więc na chwilę w Tatry i zobaczmy wnętrza urokliwego drewnianego domku urządzonego w stylu góralskim.Drewno sosnowe i piękne ludowe wzory tworzą wspaniały klimat tradycyjnej górskiej chaty.

Myślę, że sypialnie urządzone w typowo górskich domkach mają niepowtarzalny klimat. Poddasze ze skosami wykonane  z naturalnego drewna, miękkie tkaniny w postaci pościeli i dywanu plus widok na góry to po prostu magia!Kominek w góralskiej chacie jest obowiązkowy. Zwróćcie uwagę na te pięknie zdobione belki! Sielskie akcesoria takie jak lampki, dzbanuszki, gliniane naczynia, haftowane serwety są charakterystyczne dla stylu rustykalnego.Łazienka wykonana w surowym drewnie nawiązuje do natury. Wszystko elementy dopracowane są w każdym calu.Spójrzcie jeszcze na tę umywalkę wykonaną z kamienia. Takie detale robią niesamowite wrażenie!


Zdjęcia przedstawiają jeden z domków Górska Osada w Poroninie. Jeśli chcecie znaleźć go w sieci, możecie to zrobić klikając tutaj.


PS. Kto wybiera się na zimowy urlop w polskie góry? A może jesteście już po?

źródło zdjęć: zakopanedomki.com oraz booking.com

2 thoughts on “Zwiedzamy tatrzańską chatę”

  1. No na bogato zrobione. Piękny klimat na zewnątrz i wewnątrz. Dodatkowo bardzo pro zrobione zdjęcia, które potęgują wrażenia wizualne ale wnętrze tej chaty też super. Szkoda, że nie ma zdjęć z wieczora, jestem ciekawy jak podświetlają wnętrze spoty które widać rozmieszczone są w różne strony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge