Wnętrze w nowojorskim stylu – loft

Lofty to pomieszczenia po starych fabrykach lub magazynach – o otwartej przestrzeni, z wysokim sufitami i oknami, urządzone w surowym stylu.


Moda na loftowe wnętrza narodziła się w Nowym Jorku w latach 60-tych XX wieku, kiedy środowiska artystyczne zaczęły adaptować wnętrza poprzemysłowe i urządzać w nich swoje pracownie. Dlatego loft kojarzony jest dziś z artystycznym luzem i indywidualizmem. Później takie pomieszczenia zaczęto zamieszkiwać. Ze względu na ograniczony budżet osób, które je zasiedlały, lofty wyposażane były w meble i sprzęty, które w nich początkowo zastano, a więc pamiętające czasy świetności hal. Pomimo upływu lat ten nowojorski styl nie przeminął, a wręcz przeciwnie – stał się jeszcze bardziej modny.


 

pinterest.com


Jak zaaranżować mieszkanie w stylu loft?

  1. Przede wszystkim należy zachować dużą przestrzeń mieszkania. Loft charakteryzuje się małą ilością ścian działowych.
  2. Wielkogabarytowe okna doskonale doświetlą powierzchnię apartamentu.
  3. Aranżując mieszkanie w tym surowym stylu trzeba pamiętać o wyeksponowaniu ceglanych czy betonowych ścian oraz drewnianych belek i słupów.
  4. Podłogi koniecznie powinny być wykonane z drewna lub betonu.
  5. Cechami charakterystycznymi loftu są także industrialne lampy, geometryczne wzory, nowoczesne obrazy oraz meble o ciekawej i jednocześnie surowej formie.
  6. W takich wnętrzach dominują kolory chłodne: biel, szarość i czerń.

 

aestatestudio.tumblr.com


Gdzie kupić meble idealnie pasujące do stylu loft?

Polska marka take me HOME  projektuje i produkuje meble, które swoją stylistyką pasują do wnętrz w stylu loft, ale także tych w stylu industrialnym oraz skandynawskim. Specjalizuje się ona zwłaszcza w produkcji stolików kawowych, konsol, regałów oraz stołów do jadalni o minimalistycznej, prostej formie. Zobaczcie jakie perełki tam znalazłam!


takemehome.pl


takemehome.pl


takemehome.pl


Powyższe stoliki kawowe to absolutny must have. Są bardzo nowoczesne, dodadzą wielkomiejskiego szyku nie tylko wnętrzom urządzonym w surowym stylu. Są naprawdę piękną dekoracją.


takemehome.pl


takemehome.pl


takemehome.pl


Nie można zapomnieć też o umiarze mebli i dekoracji. W końcu lofty to pomieszczenia minimalistyczne. Jakie macie zdanie na ten temat? Urzeka Was ten modny klimat czy wolicie „bardziej domowe” wnętrza?


Trendland

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge