Wnętrza inspirowane twórczością S.Wyspiańskiego

Jest takie miejsce w Rzeszowie, które uważam za szczególne. Po pierwsze – za jego ciepły klimat, po drugie – za pyszne jedzenie i po trzecie – za naprawdę piękny, imponujący wystrój. Mowa o restauracji Konfitura.

Wnętrza Konfitury urządzone są w stylu ludowym. Odnoszą się do kultury regionalnej. Drewno, okazały żyrandol z kwiatów i wiejskie tekstylia nadają restauracji niesamowitej sielskości. Nie czujemy się jednak jak w karczmie z chłopskim jadłem. Obrazy oraz instrumenty muzyczne wiszące na ścianach przenoszą w świat twórczości Stanisława Wyspiańskiego. Wnętrze zaaranżowane jest bardziej odświętnie, jak na „Wesele”, ale przy tym również nowocześnie.

Taki klimat jest mi bardzo bliski. Być może dlatego, że nawiązuje do korzeni, wynika z Polskiej historii i tradycji; kojarzy się z prawdziwym domowym ciepłem ?

Myślę, że gdybym miała swój dom (a nie mieszkanie) to urządziłabym go właśnie w takim ludowym, typowo polskim stylu. Achhh…:)

Przejdźmy do galerii i zobaczmy wnętrza.Kameralne, ale wyjątkowe miejsce. Ten wianek z kwiatów pod sufitem jest świetny.Jasne drewno, świece i delikatne tekstylia nadają +100 do przytulności

Byliście tam?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge