W plenerze

Każde spotkanie w gronie rodziny lub przyjaciół warte jest wspaniałej oprawy. Letnie imprezy w plenerze również.

Gdzie kupić? podkładki na stół, jednorazowe talerzyki i kubeczki

Drewniane meble ogrodowe są niezwykle funkcjonalne, stabilne i estetyczne. Bardzo dobrze komponują się z zielenią roślin. Pasują zarówno do tarasu, altanki, na wylewkę lub bezpośrednio na trawnik – dlatego cieszą się największą popularnością spośród wszystkich rodzajów mebli przeznaczonych do użytkowania na świeżym powietrzu. O ile zadbamy o ich regularną konserwację mogą nam posłużyć nawet kilkanaście lat.

Meble ogrodowe z drewna zazwyczaj są ciężkie, dlatego lepiej umiejscowić je w stałym, zadaszonym miejscu. Jeżeli pozostawimy je na bezpośrednie działanie czynników atmosferycznych, wtedy dosyć szybko mogą stracić na estetyce, odbarwić się, popękać, może nawet pojawić się na nich grzyb. Aby tego uniknąć zaleca się wykonywanie cyklicznych zabiegów ochronnych.

Konserwacja drewnianych mebli ogrodowych polega na tym, aby:

  1. przynajmniej raz do roku wyczyścić meble specjalnie do tego przeznaczonym preparatem do mycia drewna,
  2. zaimpregnować drewniane meble. Tutaj mamy wiele możliwości, najpopularniejsze z nich to pomalowanie impregnatem do drewna lub olejowanie. Impregnowanie jest trwalsze, olejowanie drewna należy częściej powtarzać, ale jest bardziej naturalnym zabiegiem ochronnym. Trzeba pamiętać, że decydując się raz na wybór którejś z przedstawionych opcji nie mamy już możliwości zmiany.

Zimą drewniane meble ogrodowe przechowujemy w chłodnym i suchym pomieszczeniu (nie ogrzewanym, bo drewno wysycha). Najbardziej odpowiednim miejscem jest garaż.

Zobaczcie także aranżację drewnianych mebli ogrodowych.

Gdzie kupić? Meble ogrodowe

Czy macie jakieś inne sposoby na konserwację drewnianych mebli do ogrodu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge