Trendy w kuchni – styl francuski

Kuchnia urządzona w stylu francuskim łączy cechy kuchni stylizowanej na angielską oraz kuchni w stylu rustykalnym. Jest stylowa, jasna i przestronna tak jak kuchnia w stylu angielskim, a także naturalna i bardzo wygodna tak jak kuchnia w stylu rustykalnym.

Obrazek

 Barwami przewodnimi są biel, beż oraz lawendowy róż – optycznie powiększające kuchnię. Meble wykonane z drewna: kredensy, duży stół, przeszklone drzwiczki, wyspa. Na podłodze ceramiczne płytki lub kamień. Cechą kuchni zaaranżowanej w stylu francuskim są także duże okna, zapewniające odpowiednie oświetlenie pomieszczenia.

ObrazekObrazekObrazek

Detalami uzupełniającymi kuchnię stylizowaną na francuską są zioła w doniczkach, szklane słoiki, ozdobne pojemniki z motywem lawendy lub oliwki, drewniane miski, a także jasne obicia krzeseł i lniane zasłony.

Obrazek

Całość tworzy niepowtarzalny klimat. Kuchnia jest elegancka, przy tym bardzo przytulna i sielska, pachnąca ziołami. W takiej kuchni chce się siedzieć godzinami!

źródło: http://houseandhome.com

6 thoughts on “Trendy w kuchni – styl francuski”

  1. Moja kuchnia jest biala, ma wielgasne okno, poleczki, kredens i duzy stol. Tak jak na Twoich zdjeciach. Brakuje mi wlasnie dywanika na podlodze, wiklinowych koszy i tych wszelkich dodatkow, ktore czynia miejsce przytulnym, wiejskim. Same sloiki nie wystarcza 🙂 Ale to co dobre, to nadchodzaca wiosna a wraz z nia nowa energia na dopieszczanie wnetrz i mam nadzieje ogrodkow tez 🙂
    Paula ostatnio opublikował…Books are like grandpaMy Profile

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge