Trendy w kuchni – styl angielski

Dziś dalsza kontynuacja cyklu „Trendy w kuchni”.

Obrazek

 Kuchnia urządzona w stylu angielskim kojarzy się przede wszystkim z jasnymi, stonowanymi barwami. Beżowe szafki są zazwyczaj wykonane z drewna, a fronty delikatnie frezowane. Ciemne blaty zrobione z naturalnych materiałów: twardego drewna lub kamienia – stanowią kontrast dla jasnych szafek. Cechą charakterystyczną kuchni w tym stylu jest tzw. wyspa pośrodku pomieszczenia, nad którą może znajdować się okap. Jednak jeśli chcemy się o taką wyspę pokusić, musimy posiadać dużą kuchnię.

Obrazek

 Uchwyty wykonane są z metalu, kredensy przeszklone – umieszczone w jednym ciągu nad blatem. Motywem idealnie pasującym do tego typu kuchni są kwiaty. Mogą się pojawiać na płytkach, kafelkach, porcelanie, czy zasłonkach. Ozdoby kuchenne powinny być stylizowane na stare i dobrej jakości, najlepiej aby były to rękodzieła. Ważną sprawą jest oświetlenie – w angielskiej kuchni jest dużo światła dziennego, powinno być zatem okno większych rozmiarów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 Kuchnia tego typu jest niezwykle przytulna, jednocześnie sprawia wrażenie eleganckiej i luksusowej. Mi osobiście bardzo się podoba, a zwłaszcza motyw wyspy pośrodku. Na koniec coś bardzo angielskiego na poprawę humoru w ten ponury dzień:)

Obrazek

źródło: weheartit.com, decorpad.com

1 thought on “Trendy w kuchni – styl angielski”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge