Tablica kredowa w kuchni

Czy Wy także będąc w kuchni często chcecie coś zapisać, a nie macie notesu i długopisu pod ręką? Mi się to często zdarza i bardzo tego nie lubię, bo później kuchnia jest zaśmiecona pałętającymi się karteczkami z różnymi informacjami.

Tablica kredowa to idealne rozwiązanie tego problemu. Możemy zapisywać na niej informacje dla pozostałych domowników, ulubione przepisy (zamiast ciągle zerkać do książki kucharskiej lub internetu), a także przypomnienia np. o zbliżającej się wizycie u dentysty. Jest ona bardzo praktyczna, stanowi formę rodzinnego notatnika. Ponadto jest znakomitym miejscem zabawy dla maluchów, gdzie mogą tworzyć kolorowe rysunki i pisać swoje pierwsze literki.


 Obrazek


Obrazek


Obrazek


 Tablica kredowa zwłaszcza ta w oryginalnej formie będzie ciekawą ozdobą naszej kuchni.

1. Oparta lub powieszona na ścianie

Obrazek


 2. Naklejana

Obrazek


3. Tablica na całej powierzchni ściany. Ścianę maluje się w tym przypadku specjalną farbą tablicową, uzyskuje ona  fakturę tablicy.

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


 Farba kredowa po pewnym czasie użytkowania zniszczy się. Możemy wtedy bez problemu pomalować ścianę na nowo farbą tablicową lub zwykłą.

Chyba nie muszę nikogo przekonywać co do tego, że to strzał w dziesiątkę:)


źródło: www.pinterest.com

8 thoughts on “Tablica kredowa w kuchni”

  1. Wyprzedzilas mnie 🙂 Chcialam napisac o tablicy kredowej jaka mam w kuchni. Troche z tym poczekam. Zgadzam sie, ze jest swietnym rozwiazaniem, chyba, ze ktos panicznie boi sie pylu kredowego. Dla mnie to nie problem. Folia tablicowa okleilam bok lodowki i poki co spelnia swoje zadanie swietnie 🙂 Dobry post! 🙂
    Paula ostatnio opublikował…Baked pasta casserole / Zapiekanka makaronowaMy Profile

    1. Telepatia:) Pochwal się koniecznie swoją tablicą, jestem bardzo ciekawa jak Ci wyszła! Co do pyłu kredowego to rzeczywiście może zniechęcić, ale podobno można kupić już tzw. kredy bezpyłowe. Dziękuję za miłe słowa, pozdrawiam:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge