Sztuka we wnętrzach

Otaczanie się sztuką skłania nas do refleksji, wywołuje określone emocje: wzbudza zachwyt, daje ukojenie, itp. Pozwala wydobyć z naszego wnętrza wrażliwość i zadumę. Ma też zbawienny wpływ na poczucie estetyki i piękna, co uprzyjemnia nam codzienną, czasami szarą rzeczywistość.

Każde dzieło sztuki to unikat, stworzone pod wpływem natchnienia artysty, wzbudza również indywidualne uczucia u danego odbiorcy.

 

Catherine Wernette – Kanaka

Maud Durland – stok


Mówiąc o sztuce we wnętrzach zazwyczaj mamy na myśli malarstwo (ostatnio także fotografię i grafikę). Obrazy wiele mówią o właścicielach domu, ich osobowości, guście i zainteresowaniach. Nadają głębi domowemu zaciszu i sprawiają, że jest ono bardzo szlachetne.

Dziś kilka inspiracji ze sztuką w salonie.Wybierając obrazy, fotografie czy grafiki nie zapomnijmy aby ich styl był „z tej samej bajki” co wnętrze.Czarno – białe fotografie przedstawiające ukochanych członków rodziny (dodatkowo pięknie oprawione) nadają szczególny  klimat.


Morski wystrój wnętrza

Osobiście jestem wielką fanką malarstwa (zwłaszcza portretów i pejzaży) ale do mnie sztuka najbardziej przemawia poprzez muzykę. Jestem ciekawa jak to jest u Was? 🙂

4 thoughts on “Sztuka we wnętrzach”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge