Szeroki parapet w roli siedziska

W amerykańskich filmach często pojawia się motyw parapetu urządzonego w formie siedziska. Pamiętam, że zawsze podobała mi się scena, kiedy młoda dziewczyna siedziała wieczorem na takim parapecie, okno było uchylone, a za nim rozpościerał się piękny widok (zazwyczaj na ocean lub jezioro – wiadomo american dream:))  To było takie piękne i jednocześnie romantyczne. Jak ja jej wtedy zazdrościłam!


Obrazek


Zaaranżowany w taki sposób parapet jest idealnym miejscem, gdzie możemy skupić się na twórczej pracy, wypić kakao,  popatrzeć w gwiazdy – najprościej mówiąc zrelaksować się.  Ta ciekawa aranżacja okienna jest nie tylko praktyczna i wygodna, wnosi także do naszego domu duużo uroku. Szkoda, że w pakiecie do siedziska nie można dopasować widoku za oknem:)


Obrazek


Aby zorganizować u siebie takie siedzisko konieczny jest szeroki parapet.  Dobrze kiedy jest drewniany, wówczas nie jest taki twardy. Jeśli pod oknem jest kaloryfer – będzie cieplej, a siedzisko z kolei ładnie go zabuduje. Jeżeli nie ma kaloryfera, przestrzeń pod oknem możemy wykorzystać jako schowek na poduszki lub koce.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


 Mam nadzieję, że kiedyś  doczekam takiego fantastycznego parapetu w moim domu. Rano kawka, wieczorem książka lub kieliszek wina. Echh to byłoby wspaniałe.


3 thoughts on “Szeroki parapet w roli siedziska”

  1. Nawet nie wiedziałem, że można tak świetnie wykorzystać przestrzeń przy oknie. Przy najbliższym remoncie muszę sobie taki zrobić.

  2. Ja o takim siedzisku marze od dawna. Okna mam idealne na to, bo niskie i duze. Ale za male pokoje, niestety. W kuchni jeszcze na upartego by sie dalo, ale za duzy i wysoki stol. Zawsze jest wiec jakies ale.
    Paula ostatnio opublikował…Heart shaped potatoMy Profile

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge