Piec kaflowy

Będąc na tegorocznych targach designu spotkałam się z prawdziwą perełką. Piec kaflowy widoczny na zdjęciu głównym wzbudził wielkie zainteresowanie nie tylko u mnie. Nic dziwnego, wygląda po prostu pięknie i z pewnością może posłużyć pokoleniom.

Piecyki kaflowe wróciły do łask, z rozmachem i w dużo bardziej eleganckim wydaniu niż te, które pamiętam z dzieciństwa. Ostro konkurują teraz z kominkami (jeśli chcecie poczytać o kominkach kliknijcie tutaj). Design piecyków dopasowany jest szczególnie do jasnych wnętrz, dodając im nie tylko ciepła, ale także i przytulności oraz stwierdziłabym śmiało luksusu.

Piecyki tego typu pasują szczególnie do wysokich kamienic oraz domów urządzonych w stylu minimalistycznym, skandynawskim lub tradycyjnym. Na pewno dziwnie wyglądałyby w nowoczesnych mieszkaniach…;)

Dodam, że piece kaflowe dzielimy na zabudowane i wolnostojące. Najpiękniejsze (i niestety najdroższe) na pewno będą te wykonane ręcznie. To inwestycja na lata. Ale kto nie chciałby się ogrzać przy takim małym dziele sztuki w mroźny dzień? Np. taki dzień jak dziś? 🙂źródło zdjęć: pinterest.com

4 thoughts on “Piec kaflowy”

  1. Marzy mi się taki piec kaflowy w domu, choć wiem, że nie jest to zbyt praktyczne rozwiązanie. Bardzo ładnie prezentują się takie piece, szczególnie w kamienicach albo starych, wyremontowanych domach drewnianych.
    marlena ostatnio opublikował…Zmiany w VAT w 2019 rokuMy Profile

    1. Jeśli jest jedyną formą ogrzewania w mieszkaniu to faktycznie może to być niepraktyczny pomysł, ale taki piec zawsze może wspomagać normalne ogrzewanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge