Piec kaflowy

Będąc na tegorocznych targach designu spotkałam się z prawdziwą perełką. Piec kaflowy widoczny na zdjęciu głównym wzbudził wielkie zainteresowanie nie tylko u mnie. Nic dziwnego, wygląda po prostu pięknie i z pewnością może posłużyć pokoleniom.

Piecyki kaflowe wróciły do łask, z rozmachem i w dużo bardziej eleganckim wydaniu niż te, które pamiętam z dzieciństwa. Ostro konkurują teraz z kominkami (jeśli chcecie poczytać o kominkach kliknijcie tutaj). Design piecyków dopasowany jest szczególnie do jasnych wnętrz, dodając im nie tylko ciepła, ale także i przytulności oraz stwierdziłabym śmiało luksusu.

Piecyki tego typu pasują szczególnie do wysokich kamienic oraz domów urządzonych w stylu minimalistycznym, skandynawskim lub tradycyjnym. Na pewno dziwnie wyglądałyby w nowoczesnych mieszkaniach…;)

Dodam, że piece kaflowe dzielimy na zabudowane i wolnostojące. Najpiękniejsze (i niestety najdroższe) na pewno będą te wykonane ręcznie. To inwestycja na lata. Ale kto nie chciałby się ogrzać przy takim małym dziele sztuki w mroźny dzień? Np. taki dzień jak dziś? 🙂źródło zdjęć: pinterest.com

1 thought on “Piec kaflowy”

  1. Marzy mi się taki piec kaflowy w domu, choć wiem, że nie jest to zbyt praktyczne rozwiązanie. Bardzo ładnie prezentują się takie piece, szczególnie w kamienicach albo starych, wyremontowanych domach drewnianych.
    marlena ostatnio opublikował…Zmiany w VAT w 2019 rokuMy Profile

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge