No i stało się! Kupiliśmy mieszkanie

Jako świeżo upieczeni małżonkowie, podjęliśmy kolejny krok w naszym życiu: kupiliśmy mieszkanie.


Początkowo mocno zastanawialiśmy się nad budową domu. Taka opcja jest naszym marzeniem (zwłaszcza dom z ogrodem!). Jednak z racji tego, że jest to proces rozłożony w czasie, musi na razie poczekać.

Tak więc przystąpiliśmy do kolejnych eliminacji w tej kwestii: mieszkanie z rynku pierwotnego, czy wtórnego? Wybraliśmy rynek pierwotny. Moim zdaniem lepiej od razu wykończyć mieszkanie w standardzie, który spełnia nasze oczekiwania, niż bawić się w remont. Zwłaszcza, jeśli cenowo takie mieszkania plasują się na tym samym poziomie (przynajmniej na Podkarpaciu, niestety nie wiem jak w innych rejonach Polski).

Zdecydowaliśmy się na mieszkanie 3-pokojowe o pow. ok. 55 m^2 (ta niezbyt duża powierzchnia jak na najbliższych kilka lat będzie naszym zdaniem ok) w 4 poziomowym bloku, na obrzeżach miasta.  Nareszcie będziemy mogli zacząć kolejną przygodę w naszym życiu, czyli to, na co czekałam od dawna: urządzanie NASZEGO PIERWSZEGO WŁASNEGO MIESZKANIA! 🙂Tak wygląda rzut naszego mieszkania. Będziemy mieć mały problem z łazienką, bo występuje tam komin. Tak więc pojawią się w nim zmiany. Ale o tym napiszę w kolejnych postach.


 Wizualizacja.Tak (już prawie) wygląda budynek z zewnątrz.Widok na osiedle.


W tej kategorii będę dzielić się naszymi perypetiami związanymi z wykończeniem i urządzaniem nowego M. Natomiast Was proszę o wszelkie podpowiedzi i sugestie w tej kwestii. Będę Wam naprawdę bardzo wdzięczna!

2 thoughts on “No i stało się! Kupiliśmy mieszkanie”

  1. Gratulacje wspaniale! 🙂 własne mieszkanie to już ogromny krok wprzód, a wykańczanie go.. to po prostu spełnianie własnych marzeń… Powodzenia! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge