Marynistyczny styl w pokoju dziecięcym

Kto jako dziecko chciał mieć tak urządzony pokój?

1

Mogłyby znaleźć się jakieś wyjątki, ale z pewnością prawie wszyscy z nas 🙂  Przyjemna bryza, gorący piasek i szum morza składają się na piękne, wakacyjne i niezapomniane chwile. Chciałoby się je zatrzymać jak najdłużej. Nie każdy ma możliwość mieszkać nad morzem, ale każdy zawsze może o tym pomarzyć, zwłaszcza jeśli działa dziecięca wyobraźnia!

Letnie wspomnienia z nad morza

Marynistyczne wzory to głównie granatowo białe pasy, ale także muszelki, fale, rybki, statki, kotwice, latarnie morskie, itp. Najważniejsze, aby zbytnio nie namieszać – urządzając wnętrze w morskim klimacie należy zachować umiar w dekoracjach żeby nie było ono zbyt chaotyczne. Kolorystyka obejmuje (w przewadze) biel i granat (lub inne odcienie niebieskiego) oraz intensywną czerwień. Zobaczcie inspiracje pokoju dziecięcego w stylu marynistycznym.

1

1

1

1

1

Morska aranżacja pokoju dla dziecka może okazać się jego krótkotrwałą zachcianką, dlatego być może bezpieczniej będzie kupić kilka designerskich akcesoriów w tym stylu i na tym poprzestać. Przykładowo poduszki, pościel, muszelki, tapetę czy naklejkę na ścianę. Można również zrobić je samemu angażując do pomocy pociechę, np. wiszące muszelki, haczyki na ubrania w kształcie kotwic, cudowna rama lustra wyklejona muszelkami lub ozdobny słoik, w którym dziecko umieści przywieziony z wakacji piasek, kamyczki czy muszle.

1

1

1

1

Na koniec morskie akcenty do pokoju dziecka

1.tapeta na ścianę – tapety-joe.pl, 2.poduszki – nautix.pl, 3.zegar z latarnią morską – dawanda.pl, 4.naklejka na ścianę wieloryb – tenstickers.pl, 6. statek w butelce – nautix.pl, 7.obrazki o tematyce morskiej – nautix.pl, 8.ręcznie szyte kolo ratunkowe – fabrykapoduszek.com, 9.lampa ze sznurem żeglarskim – nautix.pl

5 thoughts on “Marynistyczny styl w pokoju dziecięcym”

  1. Zdjęcia sa super. Tak urządzony pokój to marzenie dla chłopca, a może nawet dziewczynki. Pierwsza aranżacja jest szczególna, bo pokój wydaje się mały, a tak praktycznie udało się go urządzić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge