Mała zmiana – duży efekt

Dobrym sposobem na zwalczenie zimowej melancholii jest zmiana najbliższego otoczenia.  Najprostszym sposobem jest metamorfoza wnętrza poprzez zmianę koloru ścian. Wzorzyste tapety na pewno sprostają temu zadaniu i ożywią nasze mieszkanie.


Obrazek

Modnym i bardzo korzystnym akcentem jest użycie tapety na jednej ścianie pomieszczenia. Tapeta wówczas nadaje styl wnętrzu, gra w nim pierwsze skrzypce. Należy wtedy dostosować do niej pozostałe elementy dekoracyjne. Decydując się na tapetę o wyrazistych, mocnych barwach najlepiej zachować umiar w kwestii dekoracji oraz dobrać stonowane koloryi prostą formę zasłon, dywanu i mebli.


Obrazek


Obecność tapety na jednej ze ścian ma w niektórych przypadkach  znaczenie czysto użytkowe. W sypialniach tapetą o fakturze tkaniny często wykłada się ścianę za łóżkiem, pełni ona wówczas funkcję zagłówka. W ten sposób klimat pomieszczenia staje się cieplejszy i bardziej dostojny.


Obrazek


Obrazek


Te najbardziej wzorzyste i pogodne tapety pasują do przedpokoju, pokoju nastolatka, a już najbardziej odpowiednim miejscem będzie dla nich pokój dziecięcy.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Dzięki tapetom możemy zmienić nasze wnętrza, dzięki czemu wokół nas będzie kolorowo i radośnie.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


źródło:weheartit.com, decorpad.com

5 thoughts on “Mała zmiana – duży efekt”

  1. Tapety są boskie – obecnie jest tak duży wybór, że właściwie za niewielką kasę można dokonać efektownej metamorfozy. Ja ostatnio chciałam swój salon ożywić tapetą i myślę, że może zaszaleję. Mąż jest za tym: http://allegro.pl/latex-fototapeta-fototapety-mosty-klej-gratis-i2965008561.html, a ja z córą za tym modelem: http://www.leroymerlin.pl/dekoracja-scian-i-sufitow/tapety-bordiury-okleiny/tapety/tapeta-biblioteka,p174205,l869.html. A do kuchni chętnie bym skradła tę tapetę z koniem – z galerii – gdzie można ją dostać?

  2. Oj tak, ta ostatnia tapeta w sowy jest boska 🙂
    Sama po remoncie mieszkania ostatecznie zraziłam się do farb – 3 warstwy białej farby, a odcień spod spodu nadal przebija 🙁 a tapetka w biało-srebrne pasy w jedno popołudnie zaczarowała sypialnię 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge