Mała toaleta w bloku

Oddzielna toaleta to bardzo duży plus mieszkania, zwłaszcza dla kilkuosobowej rodziny. O tym, że jest bezcenna można się przekonać już podczas porannego rozruchu.

Pomimo, że zazwyczaj jest niewielkich rozmiarów, warto ją dobrze zaaranżować, aby była nie tylko ładna, ale i funkcjonalna. Minimalna szerokość wc (w mieszkaniu prywatnym) to 90 cm. W takim pomieszczeniu zmieści się niewiele, zaledwie muszla klozetowa, umywalka, lustro i ewentualnie szafka na zapasowe przybory toaletowe oraz środki czystości. Duże lustro, fototapeta z ciekawym krajobrazem na pewno optycznie powiększy małe wnętrze toalety. Można też użyć dodatkowego zabiegu – zamiast dużych płytek, wybrać te drobniejsze, np. mozaikę. Umywalka z kolei powinna być mniejszych wymiarów niż ta w łazience.

Wc może być przedłużeniem stylu panującego w łazience lub wręcz przeciwnie, zaaranżowana zupełnie inaczej. Wszystko zależy od naszego pomysłu i kreatywności. Sami stoimy przed decyzją, jak urządzić to malutkie pomieszczenie. Zostaje nam coraz mniej czasu – dlatego zobaczmy kilka podpowiedzi, jak ciekawie urządzić niewielką toaletę w mieszkaniu!
Drewno lub płytki ceramiczne imitujące drewno nadadzą wnętrzu przytulności i ciepła. Staną się kontrastem dla surowej bieli.


Płytki imitujące drewno – Paradyż, kolekcja HaselMarmur dodaje szlachetności wnętrzu.


Płytki imitujące marmur – Tubądzin, kolekcja Pietrasanta

Toalety w bieli. Aby nie były zbyt nudne można powiesić w nich ciekawe grafiki.


Two happy giraffes – nkcraft.plToaleta w odcieniach czerni


Pomocna owieczka na papier toaletowyFototapeta w toalecieNa koniec wc w stylu klasycznym. Biel i czerń zawsze są w modzie i wyglądają razem bardzo dobrze.


Najbardziej podoba nam się toaleta w płytkach imitujących marmur, jednak mam wątpliwości co do utrzymania jej w ciągłej czystości. Być może macie już w tej kwestii jakieś doświadczenie? Czy codziennie trzeba szorować te płytki? Na drugim miejscu jest wc zaaranżowane klasycznie, czyli biało – czarno. Z ostateczną decyzją wstrzymamy się jeszcze kilka tygodni, dlatego ciągle szukam nowych, ciekawszych inspiracji – macie jakieś pomysły?


źródło zdjęć

2 thoughts on “Mała toaleta w bloku”

  1. W mieszkaniu czy domu zawsze warto zaplanować oddzielną toaletę. W codziennym życiu bardzo to ułatwia działanie. Choć wiadomo, że na małej powierzchni połączenie łazienki z WC daje fajny efekt zwiększenia przestrzeni…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge