Ciekawy obraz sposobem na ożywienie salonu

Obrazek

 Aranżowane przez nas wnętrze wymaga nie tylko dobrania odpowiedniego koloru ścian oraz wyposażenia w meble.  Równie ważne są elementy uzupełniające, tzw. akcenty stylistyczne.  Wszelkiego rodzaju dzieła sztuki w domu wyrażają jego mieszkańców, sprawiają, że zwykłe wnętrze staje się niezwykłe, wyjątkowe. Można nawet powiedzieć, że sztuka nadaje wnętrzu smak.

Obrazek

Obrazy są świetnym sposobem na urozmaicenie naszego salonu. Forma, styl oraz przekaz jest kwestią indywidualną. Mnie osobiście zachwycają te w stylu współczesnym.

Obrazek

Sztuka współczesna to pokrótce sztuka powstała w okresie XX i obecnego stulecia.  Charakterystycznymi cechami sztuki współczesnej są: oryginalność, eksperymentalność, abstrakcyjność. Na malarstwo współczesne oddziaływało wiele kierunków w sztuce m.in. abstrakcjonizm, konstruktywizm, surrealizm oraz dadaizm. Kierunki te wykształciły ściśle związane z nimi nurty. Jednak plastyka końca XX wieku stała się wyrazem wizji świata odbieranej przez malarza, estetyczna satysfakcja odbiorcy zeszła na dalszy plan.

Jeżeli nas stać to jak najbardziej możemy kupić obraz oryginalny. Jednak jest to spory wydatek. Nie dysponując dużymi środkami finansowymi sięgnijmy po reprodukcje.

Ciekawym miejscem w internecie, gdzie możemy nabyć świetne reprodukcje w stylu współczesnym jest butik YouArtMe. Obrazy, które mają w sprzedaży po prostu urzekają. Poniżej przedstawiam kilka, które najbardziej przypadły mi do gustu:

56c-post_640x640_640x640

Kristi Kongi – Eventide

38e-canvas_640x640_640x640

  Masazumi Nishino – Henge

54e-canvas_640x640_640x640

Jari Ronkko – The Ride

03d-canvas-copy_640x640_640x640

Clemence Catelot – Demence

04f-canvas_640x640_640x640

Massimo Falsaci – Mika

Nie jestem znawcą sztuki, ale te obrazy podobają mi się ze względu na wygląd, formę, oraz intensywność koloru.

Butik YouArtMe prowadzi sprzedaż dzieł sztuki współczesnej oraz artykułów designerskich. W ich ofercie oprócz reprodukcji obrazów, znajdują się m.in. plakaty (idealne do pokoju nastolatka lub studenta), oryginalne filiżanki oraz … fotele! Zachęcam do zapoznania się z ich asortymentem, bo jest naprawdę ciekawy.

fotel-ptoszek2_640x640

A Wy jakie macie zdanie na temat dzieł sztuki w domowych wnętrzach?

parp

3 thoughts on “Ciekawy obraz sposobem na ożywienie salonu”

  1. uwielbiam obrazy 🙂 Nie znam się na dziełach sztuki, ale obrazy w domu mam 🙂

    Dziękuję za odwiedziny. Zdjęcia bluzeczki są jeszcze w dwóch wpisach, podałam pod Twoim komentarzem na moim blogu, żeby Ci tu nie spamować 🙂

  2. Ja uwielbiam sworzenie takich prywatnych galerii w domowym zaciszu. Cenię sobie obrazy canvas w szczególności. Miałam swoja małą wystawę w sypialni a teraz zainspirowana obrazami na płótnie DCN Gallery chyba stworzę podobą w salonie 🙂
    AnnaS ostatnio opublikował…Meble z obrotowym barkiemMy Profile

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge