Wnętrze w nowojorskim stylu – loft

Lofty to pomieszczenia po starych fabrykach lub magazynach – o otwartej przestrzeni, z wysokim sufitami i oknami, urządzone w surowym stylu.


Moda na loftowe wnętrza narodziła się w Nowym Jorku w latach 60-tych XX wieku, kiedy środowiska artystyczne zaczęły adaptować wnętrza poprzemysłowe i urządzać w nich swoje pracownie. Dlatego loft kojarzony jest dziś z artystycznym luzem i indywidualizmem. Później takie pomieszczenia zaczęto zamieszkiwać. Ze względu na ograniczony budżet osób, które je zasiedlały, lofty wyposażane były w meble i sprzęty, które w nich początkowo zastano, a więc pamiętające czasy świetności hal. Pomimo upływu lat ten nowojorski styl nie przeminął, a wręcz przeciwnie – stał się jeszcze bardziej modny.


 

pinterest.com


Jak zaaranżować mieszkanie w stylu loft?

  1. Przede wszystkim należy zachować dużą przestrzeń mieszkania. Loft charakteryzuje się małą ilością ścian działowych.
  2. Wielkogabarytowe okna doskonale doświetlą powierzchnię apartamentu.
  3. Aranżując mieszkanie w tym surowym stylu trzeba pamiętać o wyeksponowaniu ceglanych czy betonowych ścian oraz drewnianych belek i słupów.
  4. Podłogi koniecznie powinny być wykonane z drewna lub betonu.
  5. Cechami charakterystycznymi loftu są także industrialne lampy, geometryczne wzory, nowoczesne obrazy oraz meble o ciekawej i jednocześnie surowej formie.
  6. W takich wnętrzach dominują kolory chłodne: biel, szarość i czerń.

 

aestatestudio.tumblr.com


Gdzie kupić meble idealnie pasujące do stylu loft?

Polska marka take me HOME  projektuje i produkuje meble, które swoją stylistyką pasują do wnętrz w stylu loft, ale także tych w stylu industrialnym oraz skandynawskim. Specjalizuje się ona zwłaszcza w produkcji stolików kawowych, konsol, regałów oraz stołów do jadalni o minimalistycznej, prostej formie. Zobaczcie jakie perełki tam znalazłam!


takemehome.pl


takemehome.pl


takemehome.pl


Powyższe stoliki kawowe to absolutny must have. Są bardzo nowoczesne, dodadzą wielkomiejskiego szyku nie tylko wnętrzom urządzonym w surowym stylu. Są naprawdę piękną dekoracją.


takemehome.pl


takemehome.pl


takemehome.pl


Nie można zapomnieć też o umiarze mebli i dekoracji. W końcu lofty to pomieszczenia minimalistyczne. Jakie macie zdanie na ten temat? Urzeka Was ten modny klimat czy wolicie „bardziej domowe” wnętrza?


Trendland