Szeroki parapet w roli siedziska

W amerykańskich filmach często pojawia się motyw parapetu urządzonego w formie siedziska. Pamiętam, że zawsze podobała mi się scena, kiedy młoda dziewczyna siedziała wieczorem na takim parapecie, okno było uchylone, a za nim rozpościerał się piękny widok (zazwyczaj na ocean lub jezioro – wiadomo american dream:))  To było takie piękne i jednocześnie romantyczne. Jak ja jej wtedy zazdrościłam!

Obrazek

Zaaranżowany w taki sposób parapet jest idealnym miejscem, gdzie możemy skupić się na twórczej pracy, wypić kakao,  popatrzeć w gwiazdy – najprościej mówiąc zrelaksować się.  Ta ciekawa aranżacja okienna jest nie tylko praktyczna i wygodna, wnosi także do naszego domu duużo uroku. Szkoda, że w pakiecie do siedziska nie można dopasować widoku za oknem:)

Obrazek

Aby zorganizować u siebie takie siedzisko konieczny jest szeroki parapet.  Dobrze kiedy jest drewniany, wówczas nie jest taki twardy. Jeśli pod oknem jest kaloryfer – będzie cieplej, a siedzisko z kolei ładnie go zabuduje. Jeżeli nie ma kaloryfera, przestrzeń pod oknem możemy wykorzystać jako schowek na poduszki lub koce.

ObrazekObrazekObrazekObrazek

 Mam nadzieję, że kiedyś  doczekam takiego fantastycznego parapetu w moim domu. Rano kawka, wieczorem książka lub kieliszek wina. Echh to byłoby wspaniałe.

3 thoughts on “Szeroki parapet w roli siedziska”

  1. Nawet nie wiedziałem, że można tak świetnie wykorzystać przestrzeń przy oknie. Przy najbliższym remoncie muszę sobie taki zrobić.

  2. Ja o takim siedzisku marze od dawna. Okna mam idealne na to, bo niskie i duze. Ale za male pokoje, niestety. W kuchni jeszcze na upartego by sie dalo, ale za duzy i wysoki stol. Zawsze jest wiec jakies ale.
    Paula ostatnio opublikował…Heart shaped potatoMy Profile

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge