Kominek w salonie

kominek-rustykalny-godzic
Jeśli ostatnie wieczory nie przywodzą Wam na myśl przyjemnego blasku kominka, to oznacza, że musicie znajdować się w innej strefie klimatycznej 🙂
Palący się kominek jest niezwykle istotnym elementem w domu – tworzy przytulną, ciepłą atmosferę i skupia wokół siebie członków rodziny.
Wybór kominków na rynku jest bardzo duży. Możemy dobierać je do własnych potrzeb
i możliwości. Wszystko w dużej mierze zależy od tego czy mamy dostęp do przewodów dymowych, w jakim stylu urządzone jest wnętrze, w którym ma powstać kominek oraz czy ma on być zabudowany czy nie.  Jeżeli mamy na celu ogrzać kominkiem powietrze, wodę w centralnym bądź podłogowym ogrzewaniu powinniśmy zamontować kominek z płaszczem wodnym.
Do wnętrz klasycznych i rustykalnych pasował będzie kominek z obudową z kamienia. Taka obudowa jest nie tylko piękna ale również odporna na działanie wysokich temperatur.
kominek-klasyczny-studio-stu-formkominek-marmurowykominek-z-ubudowa-marmurowa
 Do nowoczesnych wnętrz, wizualnie wkompnowuje się biokominek, który ma bardziej designerską formę. Jest opalany biopaliwem i nie wymaga podłączenia instalacji kominkowej, zatem można zabudować go w mieszkaniach w bloku. Jest prostym, głównie dekoracyjnym rozwiązaniem. Należy również dodać, że nie wymaga pozwoleń.
Jedynym minusem jest to, że biokominek wydziela minimalną ilość ciepła do pomieszczenia, a więc co najwyżej je dogrzeje.
 biokominek-w-saloniebiokominek1kominek-w-stylu-nowoczesnymOstatnio coraz częściej spotykanym rodzajem kominka jest tzw. koza, czyli kominek wolnostojący. Wykonana z żeliwa lub ze stali. Koza musi być podłączona do osobnego przewodu kominowego. Jak widać na zdjęciach poniżej również dobrze spełnia swoje zadanie (przynajmniej wizualnie :)).
kominek-wolnostojacy
kominek-koza
 Przy jakim kominku grzejecie się u siebie w domu? Lub przy jakim chcielibyście się grzać? 🙂

4 przemyślenia nt. „Kominek w salonie

  1. U nas jest i kominek, i fotele bujane i odkryta cegła na jednej ścianie, a pozostałe pomalowane Travertino. Nic, tylko czekać na prawdziwą zimę i z kubkiem kakao usiąść na kanapie. 🙂

    1. Rozmarzyłam się 🙂 Po co czekać na zimę 🙂 ? Jesień w tym roku bardzo nastraja do rozpalenia kominka i wypicia przy nim kakao.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge