Jakie rolety wybrać do eleganckiego wnętrza?

W czerwcu cieszymy się najdłuższymi dniami w roku. Słońce również zaczyna nas rozpieszczać. Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie, osoby ciepłolubnej i zwolenniczki letnich miesięcy to prawdziwy raj 🙂 Niestety jestem również osobą, która potrzebuje się porządnie wyspać, dlatego w okresie wiosenno – letnim szczególnie doceniam rolety! Niektórym z Was mogą się one źle kojarzyć, z tandetnymi kolorami i materiałami. Jakie rolety zatem wybrać aby były wyznacznikiem dobrego gustu i wkomponowały się w eleganckie wnętrze?

Myślę, że najbardziej stylowymi są rolety rzymskie. Wykonane z delikatnych, lekkich materiałów, przez co nie tylko wyglądają pięknie, ale też nie zabierają światła słonecznego, jedynie je rozpraszają. Wieczorem natomiast zapewniają poczucie prywatności w domu. Ciekawe rolety rzymskie znalazłam w Veluxshop.pl. Bardzo fajną opcją w roletach tego typu jest możliwość prostego i szybkiego zdjęcia płótna, wtedy kiedy chcemy go wyprać lub wymienić na nowe, co daje nam wielokrotną zmianę wystroju wnętrza. Nie dość, że praktyczne to jeszcze szykowne. Dla mnie – kobiety ma to bardzo duże znaczenie 🙂

Płótna rolet rzymskich Velux

Aby rolety były wymiarowe i idealnie dopasowane najlepiej kupić je u producenta naszych okien. Oryginalne akcesoria dają gwarancję nie uszkodzenia okien w trakcie montażu oraz późniejszego użytkowania rolet. W przypadku okien Velux – rolety i inne akcesoria tej firmy opłaca się kupić w firmie Itzala.pl. Sklep ten oferuje 15 % zniżkę na te produkty, ponadto posiada bardzo bogatą  ofertę rolet, m.in.:

  • rolety zaciemniające,
  • rolety zaciemniająco – plisowane,
  • rolety plisowane.

Rolety Itzala pasują również do okien Fakro i Roto. Warte szczególnej uwagi są rolety plisowane, które podobnie jak rzymskie są dużo bardziej dekoracyjne niż pozostałe. Nie mają one kasetonu montowanego w górnej części okna, dzięki czemu mogą być zatrzymane w dowolnym miejscu za pomocą górnej lub dolnej listwy. Umożliwiają one wygodną regulację ilości światła dziennego docierającego do pomieszczenia oraz dają ochronę przed widokiem z zewnątrz. Idealne do salonu.

Pozostaje ostatnie pytanie: jaki kolor rolety wybrać? Oczywiście to kwestia indywidualna, natomiast moim zdaniem najbardziej elegancko wyglądają rolety w jasnym kolorze, najlepiej białym. Są neutralne i jednocześnie gustowne. Poniższe aranżacje tylko mnie w tym utwierdzają.

Roleta rzymska, źródło zdjęcia 1

Roleta rzymska, źródło zdjęcia 2

Roleta rzymska, źródło zdjęcia 2

      Roleta rzymska, źródło zdjęcia 2

Roleta plisowana, źródło zdjęcia 3

Jeśli jesteście posiadaczami rolet rzymskich lub plisowanych dajcie koniecznie znać jak się u Was sprawdzają 🙂

1-pinterest.pl

2-veluxshop.pl

3-itzala.pl

5 thoughts on “Jakie rolety wybrać do eleganckiego wnętrza?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge