Jakie rolety wybrać do eleganckiego wnętrza?

W czerwcu cieszymy się najdłuższymi dniami w roku. Słońce również zaczyna nas rozpieszczać. Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie, osoby ciepłolubnej i zwolenniczki letnich miesięcy to prawdziwy raj 🙂 Niestety jestem również osobą, która potrzebuje się porządnie wyspać, dlatego w okresie wiosenno – letnim szczególnie doceniam rolety! Niektórym z Was mogą się one źle kojarzyć, z tandetnymi kolorami i materiałami. Jakie rolety zatem wybrać aby były wyznacznikiem dobrego gustu i wkomponowały się w eleganckie wnętrze?

Myślę, że najbardziej stylowymi są rolety rzymskie. Wykonane z delikatnych, lekkich materiałów, przez co nie tylko wyglądają pięknie, ale też nie zabierają światła słonecznego, jedynie je rozpraszają. Wieczorem natomiast zapewniają poczucie prywatności w domu. Ciekawe rolety rzymskie znalazłam w Veluxshop.pl. Bardzo fajną opcją w roletach tego typu jest możliwość prostego i szybkiego zdjęcia płótna, wtedy kiedy chcemy go wyprać lub wymienić na nowe, co daje nam wielokrotną zmianę wystroju wnętrza. Nie dość, że praktyczne to jeszcze szykowne. Dla mnie – kobiety ma to bardzo duże znaczenie 🙂

Płótna rolet rzymskich Velux

Aby rolety były wymiarowe i idealnie dopasowane najlepiej kupić je u producenta naszych okien. Oryginalne akcesoria dają gwarancję nie uszkodzenia okien w trakcie montażu oraz późniejszego użytkowania rolet. W przypadku okien Velux – rolety i inne akcesoria tej firmy opłaca się kupić w firmie Itzala.pl. Sklep ten oferuje 15 % zniżkę na te produkty, ponadto posiada bardzo bogatą  ofertę rolet, m.in.:

  • rolety zaciemniające,
  • rolety zaciemniająco – plisowane,
  • rolety plisowane.

Rolety Itzala pasują również do okien Fakro i Roto. Warte szczególnej uwagi są rolety plisowane, które podobnie jak rzymskie są dużo bardziej dekoracyjne niż pozostałe. Nie mają one kasetonu montowanego w górnej części okna, dzięki czemu mogą być zatrzymane w dowolnym miejscu za pomocą górnej lub dolnej listwy. Umożliwiają one wygodną regulację ilości światła dziennego docierającego do pomieszczenia oraz dają ochronę przed widokiem z zewnątrz. Idealne do salonu.

Pozostaje ostatnie pytanie: jaki kolor rolety wybrać? Oczywiście to kwestia indywidualna, natomiast moim zdaniem najbardziej elegancko wyglądają rolety w jasnym kolorze, najlepiej białym. Są neutralne i jednocześnie gustowne. Poniższe aranżacje tylko mnie w tym utwierdzają.

Roleta rzymska, źródło zdjęcia 1

Roleta rzymska, źródło zdjęcia 2

Roleta rzymska, źródło zdjęcia 2

      Roleta rzymska, źródło zdjęcia 2

Roleta plisowana, źródło zdjęcia 3

Jeśli jesteście posiadaczami rolet rzymskich lub plisowanych dajcie koniecznie znać jak się u Was sprawdzają 🙂

1-pinterest.pl

2-veluxshop.pl

3-itzala.pl

7 thoughts on “Jakie rolety wybrać do eleganckiego wnętrza?”

  1. Rolety rzymskie to rzeczywiście rozwiązanie bardzo fajne do stylowego wnętrza ale jednak bardziej praktyczne i funkcjonalne są rolety plisowane, a to dlatego że można nimi sterować nie tylko opuszczając na dół (jak zwykłe rolety) ale można zasłonić np. tylko środek okna, tylko dół albo dowolnie wybraną przestrzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge