Pokoje kąpielowe, czyli nowoczesne łazienki

Zapewne wiele z Was, po długim i ciężkim dniu marzy o chwili zapomnienia, zanurzeniu się w wannie wypełnionej ciepłą wodą, najlepiej z dodatkiem ulubionego olejku do kąpieli.
Już starożytni Rzymianie znali znaczenie takich relaksujących kąpieli, w tym celu musieli udać się do publicznych łaźni. Dziś możemy wybrać się do SPA, jednak jest to kosztowny wydatek. Bardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest urządzenie podobnego miejsca we własnym domu.

DSC03768

Na przestrzeni lat łazienka stała się miejscem luksusowym oraz klimatycznym. Stosuje się nawet określenie „pokój kąpielowy”.
W łazience chętnie spędzamy czas, poświęcając go na relaks i pielęgnację, dlatego powinniśmy zaaranżować ją tak, by w pełni spełniała nasze oczekiwania. Ważną rzeczą jest odpowiednie wyposażenie. Na rynku jest bogata oferta urządzeń do wyposażania łazienek, począwszy od wanny z hydromasażem, kabiny prysznicowej z łaźnia turecką i hydromasażem, po baterię z funkcją wodospadu.

prysznic

Wanna to zapewne dla większości ulubiony mebel w łazience. Jeżeli jesteśmy szczęściarzami i mamy dużą łazienkę, możemy zastosować rozwiązanie wanny oderwanej od ściany.

lazienka2opoczno

Mi podoba się takie rozwiązanie:)

wanna w podlodze

Poniżej kilka przykładów aranżacji łazienek.

lazienka1

LAZIENKA3

RETRO

lazienka

Rozwiązanie dla posiadaczy małych łazienek.

MALALAZIENKA

Temperatura wody w wannie nie powinna przekraczać 37-38°C.
Jeżeli zależy nam na szybkim odświeżeniu, temperatura wody powinna mieć około 28°C.

prysznicDBM

Jeśli chodzi o stworzenie klimatu sprzyjającemu wypoczynkowi, ważną zasadą jest zachowanie minimalizmu- im więcej drobiazgów na widoku tym gorzej. Kolejną fundamentalną sprawą jest światło- można pokusić się o okno, jeżeli jest za nim ładny widok, w takim wypadku łazienka w pełni pozwoliłaby nam się zrelaksować (w pozostałych przypadkach można zastosować np. kolorowe przeszklenia). Możemy zadbać także o muzykę i odpowiedni zapach w łazience poprzez odpowiednią instalację.

SWIECEWINO

płytki

piesio
źródło:www.lazienkowy.pl, www.banyo.pl, www.homplex.pl, www.weheartit.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge